Отруєння транквілізаторами


Отруєння транквілізаторами
На сьогоднішній день всі медикаменти подібного роду прийнято вважати малотоксичними. Незважаючи на це досить часто саме ця група препаратів стає причиною отруєння. Причому труяться ними не тільки дорослі, але і діти. Отруєння транквілізаторами супроводжується цілою низкою далеко не самих приємних симптомів. Згідно з даними лікарів фахівців, всі ці симптоми дуже сильно схожі з симптомами отруєння барбітуратами. До найпершим ознаками отруєння цими препаратами можна віднести арефлексія, м'язову релаксацію та атаксію. Виникають дані стану через те, що транквілізаторів властиво в найпершу чергу надавати розслаблюючий вплив безпосередньо на м'язову мускулатуру.

Крім даних ознак про себе також може дати знати і знижений артеріальний тиск поряд з прискореним серцебиттям і синусної аритмією. Варто звернути увагу всіх читачів на те, що кожен препарат даної групи по-різному впливає на артеріальний тиск. Серцево-судинний колапс – ще один досить частий симптом отруєння транквілізаторами. Як правило, даний симптом неминуче веде до пригнічення дихання, що в свою чергу може послужити причиною загибелі людини.

У разі тяжкого отруєння крім всіх перерахованих вище симптомів, у хворого може спостерігатися також ціаноз і явне порушення свідомості. Цілком можливі при даному стані і судоми. У деяких випадках спостерігаються також і такі ускладнення з боку легенів як пневмонія, набряк і ателектаз. Діяти при таких отруєннях слід негайно: промийте шлунок і викличте швидку допомогу.